fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Warsztat programowania Ozobotów

image

Warsztaty programowania Ozobotów to cykl 3 spotkań (po 4 godziny lekcyjne) z programowaniem. Zajęcia przeznaczone są dla klas od 3 do 8 szkoły podstawowej. Na lekcjach uczniowie inspirowani są połączeniem kodowania sztuki.

Nowatorskie połączenie programowania robotów z opowiadaniem historii, montowaniem filmów i tradycyjnymi technikami plastycznymi zachwyca uczniów i umożliwia stworzenie oryginalnych dzieł!

Rozszerzona podstawa programowa uatrakcyjni szkolny dzień i pomoże zrealizować tematykę programowania na najwyższym poziomie. Twoi uczniowie skorzystają z kompletnego sprzętu, który twórczo i praktycznie wykorzystają na zajęciach. Dzięki temu stworzą swoją wyjątkową historię robota, wracając do domu radośni i zainspirowani!

Jak wyglądają zajęcia

image

Ogólny przebieg zajęć:

Uczniowie przed przystąpieniem do pracy dowiedzą się czym jest Ozobot, poznają jego możliwości, a także przejdą krótkie szkolenie dotyczące rysowania linii i kodów niezbędnych do poruszania robotem.Następnie klasa dzieli się na 3-4 osobowe grupy.

Głównym zadaniem uczniów będzie stworzenie (do wyboru, jeśli wybrane zostaną pojedyncze zajęcia):

1.  Makiety miasteczka (4×45 minut) – papierowa makieta z kodami, po której Ozobot, jako uczestnik ruchu drogowego, będzie mógł sprawnie się poruszać. Makieta powinna być tak stworzona, aby symulowała różne zdarzenia na drodze.

2. Ozobotowej historii (4×45 minut) – papierowej makiety planu filmowego, w którym Ozobot jako główny bohater będzie odgrywał rolę. Uczniowie wymyślają ozobotową historię, którą następnie zaprogramują.

3. Ozobotowego teledysku (3×45 minut) – uczniowie przy pomocy specjalnej aplikacji wybiorą muzykę i zaprogramują taniec, który później wykona Ozobot. Wokół tabletu, uczniowie stworzą również papierową scenę, nawiązującą do tematyki wybranej muzyki teledysku.

Ostatnim zadaniem będzie nagranie filmu, przy pomocy tabletów, przedstawiającego zaprojektowaną całość makiety łącznie z wprawionym w ruch Ozobotem. Pod koniec warsztatu przewidziana jest projekcja wszystkich prac. Nagrane prace w formie wideo zostaną także opublikowane w serwisie YouTube na kanale “PAN-TABLET” i będzie można je obejrzeć po warsztacie.

Pamiętaj! Warsztaty z programowania Ozobotów możesz zamówić łącznie, ale zrealizujemy je w dwóch różnych terminach!

Cennik

Warsztat jednorazowy

  • Warsztat przeprowadzony jednorazowo podczas czterech godzin lekcyjnych pod rząd.

24 PLN
Za Osobę (4 Godziny Lekcyjne)

Wybieram tę ofertę

Cykl 3 warsztatów

  • Cykl 3 warsztatów z programowania Ozobotów. Każdy warsztat realizowany w różnych terminach.

20 PLN
Za Osobę (4 Godziny Lekcyjne)

Wybieram tę ofertę