fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Warsztaty Programowania Robotów

image

Warsztaty Programowania Robotów EMPIRIA to cykl 3 spotkań z programowaniem dla klas od 3 wzwyż szkół podstawowych, na których uczniowie inspirowani są połączeniem kodowania i sztuki. Nowatorskie połączenie programowania robotów z opowiadaniem historii, montowaniem filmów i tradycyjnymi technikami plastycznymi zachwyca uczniów i umożliwia stworzenie oryginalnych dzieł!
Rozszerzona podstawa programowa uatrakcyjni Twój dzień szkolny i pomoże zrealizować tematykę programowania na najwyższym poziomie. Twoi uczniowie skorzystają z kompletnego sprzętu, który twórczo i praktycznie wykorzystają na zajęciach. Dzięki temu stworzą swoja wyjątkową historię robota, wracając do domu radośni i zainspirowani!

Jak Wyglądają Zajęcia

image

W umówionym wcześniej terminie zjawia się w Twojej klasie gotowy na warsztaty animator. Twoi uczniowie uczestniczą w warsztatach z kompletem wszystkich narzędzi – tablety, ozoboty, materiał plastyczne, zestaw projekcyjny.

Spotkania składają się z 4 lekcji:

Lekcja 1 – Animator prezentuje temat, problem i przedstawia zadanie do rozwiązania. Na swoim przykładzie praktycznie wyjaśnia jak zrealizować własną historię z Ozobotów – wykonać makietę, zaprogramować drogę, testować rozwiązania i zrealizować film.

Lekcja 2-3 – Uczniowie przygotowują swoje makiety, rysują zakodowane ścieżki, indywidualizują kostiumy robotów i wymyślają przygody.

Lekcja 4 – Uczniowie montują swoje filmy w programie montażowym i… prezentują swoje dzieło na dużym ekranie. Tak, by pochwalić się swoją praca i zostać docenionym przez resztę klasy! Radość i duma gwarantowane!

Filmy o historiach Ozobotów umieszczamy w internecie, dzięki czemu dzieci mogą pokazać swoją pracę rodzicom, rodzinie i znajomym!